कालिञ्चोकमा हिमपात

लोकप्रिय

दोलखा, माघ २ गते ।
दोलखाको कालिञ्चोकमा यो बर्ष पहिलो पटक मङ्गलवार दिउँसो केही समय हिमपात भएको छ । माघ महिनाको दोस्रो दिनबाट हिमपात सुरु भएपछि कालिञ्चोकका होटल व्यवसायीहरू खुशी भएका छन् ।

गत वर्ष फागुनमा मात्र हिमपात सुरु भएको थियो कालिञ्चोक कुरीका सुनपाती होटलका सञ्चालक एवं पर्यटन व्यवसायी हरि ओलीले भन्नु भयो– यो बर्ष माघको सुरुबाटै हिमपात भएकाले पर्यटन आगमनमा वृद्धि हुने अपेक्षा गर्न सकिन्छ ।

तीन हजार आठ सय ४२ मिटर उँचाइमा रहेको कालिञ्चोकमा मङ्गलवार दिउँसो करिब एक बजेबाट हिमपात सुरु भएको थियो । आधा घण्टासम्म भएको हिमपातका कारण कालिञ्चोक मन्दिर लगायत आसपासका पहाड र कुरी बजार समेत सेताम्य भएको स्थानीयले बताए ।

यो बर्ष पुस देखिनै कालिञ्चोकमा पर्यटकको आगमनमा वृद्धि भएको र हिमपातले कालिञ्चोकमा पुगेका पर्यटक खुशी देखिएको पर्यटन व्यवसायी ओलीले बताउनु भयो ।

शैलुङमा पनि हिमपात

त्यसैगरी दोलखाकै अर्को महत्वपूर्ण पर्यटकीय गन्तव्य शैलुङमा पनि हिमपात भएको स्थानीयले बताएका छन् । पछिल्लो समय शैलुङमा स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकको सङ्ख्यामा निक्कै वृद्धि भएको शैलुङ क्षेत्रमा हिमपात पछि यो सङ्ख्या अझ बढ्ने स्थानीय व्यवसायीहरू बताउँछन् ।

ताजा समाचार

Related Articles